A hüvelyfal állapotának ultrahanggal történő mérése mellett további újdonság, hogy a három, illetve a négy vagy több kezelésből álló csomagjaink tartalmaznak egy, a legmodernebb HPV szűréssel kiegészített nőgyógyászati vizsgálatot és egy inzulinrezisztencia-vizsgálatot is. A maximális eredményt biztosító terápiás csomagunk ezen túlmenően egy pajzsmirigyserkentő hormon (TSH) szintjének mérésével kiegészített nagyrutin laborvizsgálatot is.

HPV szűrés

A méhnyakrák elméletileg 100%-ban megelőzhető, de hazánkban még napjainkban is évente 400-500 nő hal meg ebben a betegségben. Sajnos a rendszeres citológiai vizsgálat sem jelent teljes védelmet, a méhnyakrák ugyanis az esetek 24-32%-ában olyan nőknél alakul ki, akiknél a citológiai vizsgálaton alapuló nőgyógyászati szűrés negatív eredményt adott.

A problémát itt az jelenti, hogy a citológiai vizsgálat túl sok hibalahetőséget tartalmaz, emellett ez nem a méhnyakrák okát, hanem a már látható tüneteket vizsgálja.

A megoldást a MEDSERV+ kombinált szűrővizsgálat jelenti, amely

  • a lehető legkevesebb szubjektív elemet (hibalehetőséget) tartalmazza,
  • és a méhnyakrák kialakulásának okát, ­ a HPV fertőzöttséget ­ is vizsgálja.

A három egymást kiegészítő tesztből (HPV szűrés, citológia, biomarker vizsgálat) álló szűrővizsgálat azokat is biztosan azonosítja, akik negatív citológiai leletük ellenére fokozottan veszélyeztetettek a méhnyakrák szempontjából.

Inzulinrezisztencia-vizsgálat

Ismert, hogy a túlsúly sokat ront a stressz inkontinencia hátterében minden esetben kimutatható húgyhólyagsérven, a gravitáció ugyanis fokozza a sérv nagyságát.

Ilyenkor mindenképpen érdemes a túlsúly csökkentésére koncentrálni, amely általában véve életmód- és étrendváltással, a túlsúly hátterében álló inzulinrezisztencia esetén pedig az ehhez társuló gyógyszeres kezeléssel érhető el a leghatékonyabban.

Fontos megemlíteni, hogy az inzulinrezisztencia nem mindig jár elhízással, így sokáig akár teljesen rejtve is maradhat. Ez pedig azért jelent problémát, mert:

  • az inzulinrezisztencia összefüggést mutat a húgyhólyag túlságosan aktív működésével (hiperaktív hólyag szindróma), ami rontja az inkontinencia tüneteit1,
  • a gyakran cukorbetegségbe torkolló inzulinrezisztencia azáltal is gyakoribb vizelési ingert vált ki, hogy a vesék már nem képesek feldolgozni a vérben túlzott mennyiségben jelenlévő vércukrot, így az a vizeletbe ürül. A húgyhólyag korábbinál fokozottabb megterhelése szintén rontja a már meglévő inkontinencia tüneteit. (Az inzulinrezisztencia jelenléte és az inkontinencia gyakoribb előfordulása közötti összefüggés adatokkal is alátámasztható2).

A fentiek miatt érdemes Önnél inzulinrezisztencia-vizsgálatot is végeznünk, amely gyógyszeres úton megszüntethető, illetve enyhítető, így az inkontinencia tüneteit fokozó hatása is kiküszöbölhető.

1 Association of Insulin Resistance with Overactive Bladder in Female Patients

2 Insulin Resistance Is Associated with Prevalence of Physician-Diagnosed Urinary Incontinence in Postmenopausal Non-Diabetic Adult Women

Nagyrutin laborvizsgálat (teljes vérkép + vizelet)

A vérkép- és a vizeletvizsgálatok alapvető információkkal szolgálnak a szervezet különféle anyagcsere-folyamatairól, a sejtek és az immunrendszer működéséről, emellett a különféle fertőzéseket okozó baktériumok és vírusok is kimutathatóak a segítségükkel.

TSH mérés

A pajzsmirigyserkentő hormon (TSH) szintjének emelkedése a pajzsmirigy alulműködésre utal. Az inzulinrezisztencia és a pajzsmirigy alulműködés tünetei hasonlítanak egymásra, a kétféle állapot azonban teljesen eltérő kezelést igényel – differenciáldiagnosztikai szempontból ezért szükséges elkülöníteni őket.