„Szívügyemnek tekintem a hüvelyi inkontinencia kezelését…”
„Édesapám szintén urológus, a debreceni megyei kórháznak volt az igen jó hírű szakorvosa, közel negyven évig. Az ő munkássága nagyban befolyásolta, hogy én is ezt a pályát választottam. 1982 óta dolgozom a Fővárosi Péterfy Sándor utcai kórház urológiai osztályán, így már több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkezem a különféle urológiai és uroonkológiai problémák műtéti kezelésében” – mondja dr. Diószeghy Gábor uroonkológus és inkontinencia specialista, aki az Istenhegyi Klinikán vezetett magánrendelésén is kitüntetett figyelemmel és komoly hozzáértéssel várja a hüvelyi inkontinenciával küzdő pácienseit.
„A hüvelyi inkontinencia műtéti kezelése sokat változott az elmúlt években: korábban is léteztek különféle sebészeti eljárások, ezek azonban korántsem voltak eléggé hatékonyak. A Péterfy Sándor utcai kórházban – ahogyan az Istenhegyi Klinikán is – a jelenleg leginkább elterjedt szalagplasztikai módszert, a TOT szalagok beültetését alkalmazom, amely módszerrel jó eséllyel az egész életre szólóan megszüntethető a stressz inkontinencia, vagyis a különféle ingerek miatt jelentkező vizeletcsepegés” – mondja Diószeghy doktor.
A szakember nevét országszerte sokan ismerik: jó hírét annak köszönheti, hogy betegei kivétel nélkül elégedetten távoznak a kórházból. Diószeghy nemcsak hüvelyi inkontinenciával, hanem rengetegféle egyéb urológiai problémával is foglalkozik: a dr. Buzogány István által vezetett integrált Urológiai és Sebészeti Osztályon munkatársaival egyaránt elvégzi a húgyhólyag-daganatok nagy és kiterjesztett műtéteit, valamint a prosztata, a vese és a here daganatainak műtéti kezelését. Ezek igen komoly, kizárólag nagyfokú szakmai tapasztalattal elvégezhető beavatkozások. Mindezek mellett a jóindulatú prosztata megnagyobbodásokkal, a méh és a hüvely megsüllyedésével, illetve a vesekőbetegségekkel az osztályra kerülő betegeket is kiemelkedő eredményekkel látják el.
„Kiemelt, úgynevezett harmadik szintű urológia vagyunk, így az egész országból özönlenek hozzánk a betegek. Akár napi 10-12 órán keresztül is műtünk, és bár ez meglehetősen komoly igénybevételt jelent, mégsem bántam meg, hogy az urológusi pályát választottam. A hüvelyi inkontinencia műtéti kezelésével az utóbbi 5-6 évben kezdtem el a Péterfyben foglalkozni: az általam műtött hölgyek visszajelzései mindig nagyon pozitívak, és ez megerősített abban, hogy valóban jól végzem ezeket az operációkat. Legfontosabb célom minden esetben az, hogy betegeim életminőségén javítsak, ez pedig csak úgy érhető el, ha minden műtétem a lehető legnagyobb odafigyeléssel és körültekintéssel végzem el” – mondja a szakember.
Az Istenhegyi Klinikán annyival kényelmesebb a hüvelyi inkontinenciával jelentkező hölgyek helyzete, hogy az állami egészségügyi rendszerrel szemben nincsenek várólisták.
„A szükséges műtéteket így a bejelentkezést követően akár már néhány nappal is el tudom végezni, a következő nap reggelén pedig már haza is mehetnek a megműtött hölgyek. Bár egynapos sebészeti eljárásról van szó, megítélésem szerint jobb, ha a páciens egy éjszakát még a kórházban tölt, és csak reggel távolítom el a behelyezett katétert. Ha a hüvelyi folyáson kívül bármilyen más mellékhatás jelentkezne – ami egyébként nem jellemző a szalagplasztikai műtétek esetében – akkor ezt még a kórházból való távozás előtt látom, és el tudom végezni a kellemetlenség megszüntetését célzó beavatkozásokat.”
„Folyamatosan veszek részt szakmai továbbképzéseken is, az inkontinencia kezelését pedig kifejezetten a szívügyemnek tekintem. A prosztatarák kezelése mellett ez az a terület, amibe a leginkább beleástam magam az évek során. Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen tényleg nem panaszkodnak rám a betegeim, a Péterfy utcai kórház pedig tényleg az egyik legjobb hírű orvosi intézmény Magyarországon. Az utóbbi években egyre több tehetséges fiatal orvossal dolgozhattam együtt, emiatt nem érzem, hogy váltanom kellene: szakmailag inspirál az ottani környezet, a betegeim elégedettsége pedig hosszú évek óta pozitív érzésekkel tölt el. A műtétet követő gyógyulási folyamatra is jó hatással van, ha bizalmon alapuló viszonyt tudok kiépíteni a betegeimmel, ezért erre mindenkinél külön odafigyelek.”